28 Şubat 1997'den Bugüne Özgürlük ve Demokrasi

Türkiye’de siyaset dışı unsurların, sivil siyasete yönelik en yakın tarihli müdahalesinin üzerinden tam 18 yıl geçti. Biz özgürlük dostları biliyoruz ki, darbe bireysel haklarımıza yapılabilecek en mütecaviz saldırılardan bir tanesidir. 28 Şubat döneminde binlerce vatandaşımız yasa dışı olarak fişlendi, hakları gasp edildi. Sonrasında gelen siyasi ve ekonomik kriz Türkiye toplumuna ağır bedeller ödetti. 
Ancak, yine biliyoruz ki, darbe ve darbe tehdidi bireylerin hak ve özgürlüklerine yönelen tek saldırı değildir. Bireysel hak ve özgürlüklerimize yönelen saldırılar farklı kaynaklardan, farklı formlarda 18 yıldır durmaksızın gelmeye devam ediyor. 

28 Şubat 1997’den günümüze Türkiye’de bireysel özgürlüklerimiz ve demokrasiye yönelik tehditleri konuşacağımız, 28 Şubat sürecinde özgürlüklerden yana olan tavizsiz duruşuyla dönemin en önemli entelektüel figürlerinden biri haline gelen Prof. Dr. Mustafa Erdoğan’ın 28 Şubat 2015 Cumartesi saat 13.30’da Ankara Aldino Otel’de sunacağı “28 Şubat 1997'den Bugüne Özgürlük ve Demokrasi" başlıklı konferansımızda sizleri de aramızda görmek istiyoruz.