28 Şubat 1997’den Bugüne Türkiye’de Adalet ve Özgürlük

Türkiye’de siyaset dışı unsurların, sivil siyasete yönelik en yakın tarihli müdahalesinin üzerinden tam 18 yıl geçti. Biz özgürlük dostları biliyoruz ki, darbe bireysel haklarımıza yapılabilecek en mütecaviz saldırılardan bir tanesidir. 28 Şubat döneminde binlerce vatandaşımız yasa dışı olarak fişlendi, hakları gasp edildi. Sonrasında gelen siyasi ve ekonomik kriz Türkiye toplumuna ağır bedeller ödetti. 


Ancak, yine biliyoruz ki, darbe ve darbe tehdidi bireylerin hak ve özgürlüklerine yönelen tek saldırı değildir. Bireysel hak ve özgürlüklerimize yönelen saldırılar farklı kaynaklardan, farklı formlarda 18 yıldır durmaksızın gelmeye devam ediyor. 

28 Şubat 1997’den günümüze Türkiye’de adalet mekanizmasını ve özgürlüklerimize yönelik tehditleri konuşacağımız, Sivil Siyaset Platformu ile ortak düzenlediğimiz, 28 Şubat sürecinde özgürlüklerden yana olan tavizsiz duruşuyla dönemin en önemli entelektüel figürlerinden biri haline gelen Prof. Dr. Sami Selçuk’un 27 Şubat 2016 Cumartesi saat 14.00’de Ankara Aldino Otel’de konuşmacı olarak katılacağı “28 Şubat 1997'den Bugüne Türkiye’de Adalet ve Özgürlük" başlıklı konferansımızda sizleri de aramızda görmek istiyoruz.