Yeni Anayasa Teklifi Bağlamında Hükümet Sistemi Tartışmaları

Anayasa Çalıştayları serisinin ikinci toplantısı yeni Anayasa’da vatandaşlık ve kimlik tanımının nasıl olması gerektiğini tartıştık.

Çalıştay, International Republican Institute ve Friedrich Naumann Vakfı'nın desteğiyle 13 Mayıs Cuma günü, Ankara HiltonSA Hotel'de "Yeni Anayasa Teklifi Bağlamında Vatandaşlık ve Kimlik Tartışmaları" adıyla gerçekleştirildi.

Katılımcılarımız arasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, HDP milletvekilleri Garo Paylan ve Ayhan Bilgen, MHP 23. Dönem milletvekili Murat Özkan, Alevi Düşünce Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Bermek, ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Dağı, Şalom Gazetesi yazarı Karel Valensi, 21. Dönem ANAP milletvekili Abdülbaki Erdoğmuş, Mehmet Doğan, Başbakanlık uzmanı, Kafkas Dernekleri Federasyonu ve Mazlum-der Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Atalar, İnsan Hakları Avukatı Orhan Kemal Cengiz, Ankara Üni. İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Onat, Yrd. Doç. Dr. Melih Yürüşen, yüzleşme Derneği Başkanı Cafer Solgun gibi saygın hukukçu, akademisyen, gazeteci, siyasetçi ve sivil toplum temsilcileri bulunmaktaydı.